Pielęgnacja włosów z Kosswell Professional

Kosswell Professional to marka specjalizująca się w tworzeniu profesjonalnych kosmetyków, których głównym zadaniem jest pielęgnacja włosów i odżywienie każdego ich typu. Wszystkie serie produktów opracowano z niezwykłą dokładnością, poprzedzoną wieloma badaniami i testami, aby sprostać nawet największym oczekiwaniom. Kosmetyki do pielęgnacji włosów wzajemnie się uzupełniają i łączą w celu maksymalizowania oddziaływania, zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz.

Pielęgnacja włosów z Kosswell Professional Innove

Podstawowa linia Kosswell Innove składa się z pielęgnacyjnych szamponów, odżywek oraz masek stworzonych do różnych rodzajów włosów. Każdy włos jest inny i wymaga innego rodzaju odżywienia. Daltego np. seria do włosów farbowanych wzbogacono w składniki ochronne przed promieniowaniem UV oraz podtrzymujące kolor. Wygładzenie, nadanie połysku czy działanie antystatyczne to jedno z głównych zadań składników zawartych w szamponach i maskach do włosów. Pozbawione witalności, suche, matowe czy zniszczone nieprawidłowymi zabiegami fryzjerskimi włosy potrzebują specjalnej pielęgnacji.

Kosswell Structure Repair dzięki technologii Nutri-Activecell oraz restrukturyzacyjnej formule przywraca kosmyki do życia przywracając im prawidłową strukturę włókna. Ponadto włosy po zabiegach z użyciem tej serii odzyskują blask, witalność i elastyczność, a co najważniejsze naturalny, piękny wygląd.

Linia Kosswell Innove zawiera skoncentrowane szampony do każdego rodzaju włosów. W zależności od tego z jakim problemem zmaga się dany klient będzie potrzebował innych składników odżywczych i innych efektów końcowych. Volume Plus, Fit Balance, Clean Scalp czy Daily przeznaczone do włosów z różnymi problemami, np. pozbawione objętości, przetłuszczające się czy z łupieżem.

Pielęgnacja włosów powinna zostać dobierana indywidualnie po przeprowadzeniu wywiadu z klientem po dokładnym przyjrzeniu się włosom. Na szczególną uwagę zasługuje, opracowany na prośby klientów, Kosswell White Hair przeznaczony do naturalnych i farbowanych włosów blond. Zawiera w sobie pigmenty neutralizujące żółtawe odcienie powstałe w wyniku rozjaśniania czy nieprawidłowej pielęgnacji. Włosy po stosowaniu odzyskują piękny srebrzysty odcień z chłodnymi refleksami.
Rodzina produktów

Kosswell Professional to przede wszystkim kosmetyki pielęgnujące i odżywiające włosy. Innove Structure Repair i Color to serie masek głęboko odżywiających i wnikających w głębsze warstwy włosa. W zależności od potrzeb są przeznaczone do bardzo zniszczonych kosmyków lub jako ochrona koloru dzięki filtrom UV. Kosswell Total Mask to specjalna maska do włosów zniszczonych i suchych zawierająca w swoim składzie przede wszystkim naturalny wyciąg z papai. Dzięki naszym kosmetykom włosy stają się odżywione, błyszczące i przede wszystkim wypielęgnowane o zdrowym wyglądzie.

Pielęgnacja włosów kosmetykami ze szlachetnymi olejkami

Hitem w pielęgnacji i regeneracji włosów jest seria Kosswell Macadamia. Naturalnie pozyskiwany olej z orzeszków makadamia jest głównym składnikiem wszystkich kosmetyków z tej serii. Sam olejek jest znany i szanowany od wielu lat, a jego działanie doceniają włosomaniaczki. Dzięki systematycznemu stosowaniu kosmetyków Kosswell Macadamia na zawsze można pożegnać się z łamliwymi, zniszczonymi przez wysokie temperatury czy starzejącymi się włosami.

Profesjonalna pielęgnacja włosów powinna łączyć w sobie dwa główne czynniki. Odpowiednio dopasowane kosmetyki do rodzaju i potrzeb włosów z właściwym i systematycznym ich stosowaniem. Dlatego tak istotne jest posiadanie produktów do odsprzedaży dostępnych w salonie fryzjerskim dla klientów. Pomoc i doradztwo w ich doborze to jeden z wyznaczników dobrego profesjonalisty. Stan i kondycja włosów klientów świadczy przede wszystkim o samym fryzjerze, warto więc przykładać wagę do odsprzedaży profesjonalnych kosmetyków w swoim salonie.